Wolontariat Parafialny ŚDM

wolontariat

Wolontariat to oddawanie siebie dla innych, to ofiarowanie, które przynosi wiele zauważalnych, ale i niezauważalnych owoców. Wolontariat to piękne świadectwo, które przyciąga ludzi obok nas, by szerzyć DOBRO.

Podczas ŚDM w naszej parafii pomagali wolontariusze, którzy mieli za zadanie m.in. pomoc przy kwaterowaniu pielgrzymów, wydawaniu posiłków, w tłumaczeniach, transporcie, punktach informacyjnych, służbie medycznej, czy dbali o zachowanie czystości miejsc noclegowych.

W trakcie przygotowań i trwania ŚDM, staraliśmy się, by to wydarzenie trwało w nas przez cały czas. Wolontariat ŚDM był wyjątkową okazją, by zawiązać trwałą wspólnotę młodzieży, która wraz z całym światem przygotowywała się do owocnego przeżycia ŚDM w Krakowie.

Dziś, prawie rok po tych wyjątkowych dniach, nie zakończyliśmy działalności, lecz wciąż regularnie spotykamy się na wspólnej modlitwie i rozmowach, by pielęgnować wszystkie owoce tego niesamowitegoo czasu łaski i by rozdawać je innym.

Zapraszamy do uczestnictwa w naszych spotkaniach, które odbywają się w każdy czwartek. Rozpoczynamy wspólną Mszą św. o godz. 18:00, a zaraz po niej o 18:30 spotykamy się w salce katechetycznej.

Zapraszamy każdego do udziału we wspólnej modlitwie i naszych spotkaniach - zarówno tych, dla których ŚDM był ważnym czasem jak i tych, którzy nie mieli okazji w nich uczestniczyć. To właśnie te spotkania są wspaniałą okazją, by ponownie poczuć niezwykłą atmosferę tamtych wyjątkowych dni!

Zapraszamy także do odwiedzania naszego fanpage na Facebooku, gdzie zamieszczamy aktualne informacje dotyczące spotkań, jak i do zakładki aktualności, gdzie publikujemy zaproszenia na organizowane przez nas wydarzenia.

W razie pytań prosimy o kontakt na adres e-mail: sdmdobczyce@gmail.com